‘House of the Dragon’ oyuncusundan seks sahnesi yorumu: ‘Koreografi öğrenmek gibi’

‘House of the Dragon’ dizisinde Alicent Hightower karakterini canlandıran oyuncu Olivia Cooke, ikinci sezonun çekimleri sırasında bir yakınlık koordinatöründen aldığı uyarıları açıkladı.

DailyMail’in aktardığı habere göre, Cosmopolitan UK’e konuşan Cooke, sette yakınlık koordinatörlerinin olmasının faydalarından bahsetti. Bunun ‘tuhaflığı ortadan kaldırdığını’ anlatan oyuncu, “O, bizim için fiziksel bir sınırdı ki bu inanılmazdı. Yönetmenlere nelerden rahatsız olup olmadığımızı söyleyen yakınlık koordinatörüydü, bu da oyuncular için tuhaflığı ortadan kaldırıyordu. O zaman kendi sınırlarınız ve kendi güvenliğiniz için dilekçe vermenize gerek kalmıyor” ifadelerini kullandı.

‘SEKS SAHNESİNE HAZIRLANMAK KOREOGRAFİ ÖĞRENMEK GİBİ’

Oyuncu, seks sahnesine hazırlanmanın ‘koreografi’ öğrenmeye benzediğini söyledi ve yakınlık koordinatörlerinin çekim gününde kendisine bazı tavsiyeler verdiğini açıkladı.

Oyuncu şöyle konuştu:

Bir gün yakınlık koordinatörü Vanessa Coffey yanıma geldi. Bir seks sahnesi çekiyorduk ve ‘Olivia, sırtını biraz daha kamburlaştırabilir misin ve biraz daha ilgili görün’ dedi. Ben de ‘çok teşekkür ederim’ dedim çünkü o sırada aklında tamamen bambaşka şeyler düşünüyordum.”

Elle dergisine konuşan oyuncu, son sezonda daha samimi sahnelerde rol alması gerekebileceğini düşündüğünü açıklamıştı.

EMILIA CLARKE, ÇIPLAKLIK MİKTARINI ‘BUNALTICI’ BULMUŞTU

‘Game of Thrones’ dizisinde Daenerys Targaryen rolünü canlandıran oyuncu Emilia Clarke, 2019’da Dax Shepard’ın Armchair Expert podcast’ine katılarak dizideki çıplaklık miktarını “bunaltıcı” bulduğunu söylemişti.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir